Що потрібно знати про коронарографію

Якщо Ви хворієте на ішемічну хворобу серця, зумовлену атеросклерозом коронарних артерій, яка проявляється стенокардією, інфарктом міокарда і (або) порушенням насосної функції лівого шлуночка (фракції викиду), Ваш лікар напевно порекомендує Вам зробити коронарографію.

читати далі
зв'язатись з нами
атеросклероз лівої вінцевої артерії
здорова ліва вінцева артерія
атеросклероз правої вінцевої артерії
здорова права вінцева артерія

Що таке коронарографія

Коронарографія - це діагностична процедура, яка дає змогу дослідити стан коронарних артерій.

Під час процедури спеціальний катетер (тонка
трубочка) через прокол у шкірі вставляється в артерію на Ваший руці або нозі і під контролем рентгенівських променів проводиться до коронарних артерій. Рентеноконтрастну речовину вводять через катетер у коронарні артерії. Контрастна речовина разом з кров'ю просувасться судиною. Цей процес записується на відеоплівку або в памʼять компʼютера.

Для чого потрібна коронарографія?

Для того, щоб правильно вибрати метод лікування ішемічної хвороби, потрібно знати, чи є суттєве звуження коронарних артерій, які і скільки артерії уражено, на скільки відсотків, у якому місці, на якій ділянці. На всі ці запитання може відповісти тільки коронарографія.

Що відбувається з Вами до, під час і після процедури

Зазвичай Ви прибуваєте в лікарню за день до процедури.
Вам зроблять деякі аналізи крові та сечі, запишуть електрокардіограму, Ви будете оглянуті лікарем.
Ви не повинні пити і їсти зранку перед коронарографією. Вам зголять волосся в місці проколу і після премедикації (укол з заспокійливими і протиалергічними засобами) відвезуть у рентгенопераційну.

Під час процедури ви будете лежати на спині. Місце проколу обробляють йодалкоголем або іншим знезаражуючим розчином. Вас накриють стерильними простирадлами і серветками. Місце проколу обезболюється розчином новокаїну (лідокаїну).

В артерію вставляється спеціальна трубочка (інтродюсер), через яку катетери проводяться до артерій серця. У більшості випадків коронарографія проходить безболісно. Але якщо під час процедури , щось буде Вас турбувати, обовʼязково повідомте про це лікаря. Як правило, коронарографія триває близько 40 хв.

Після закінчення процедури лікар виймає катетер з артерії і притискає місце проколу на 10-20 хв., після чого накладає повʼязку на 12 год. Зранку медсестра зніме Вам повʼязку і після того, як лікар огляне Вас, Ви зможете вставати.

Наскільки безпечна коронарографія?

Процент ускладнень під час
коронарографії не перевищує
0,3%
Залежить від Вашого вихідного стану і супутніх захворювань.
Використання неіоннихнизкомолекулярних рентгенконтрастних речовин значно знижує кількість деяких ускладнень.

Ви зробили коронарографію, що далі?

Коронарографія – єдиний достовірний метод оцінки станусудин серця. Тільки за її результатами лікар запропонує Вам один з трьохметодів лікування:

• медикаментозне
• черезкатетерну балонну коронарну ангіопластику і стентування коронарних артерій
• оперативне - аорто-коронарне шунтуваня (АКШ)

Контакти

м. Тернопіль, вул. Романа Купчинського 14 КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» Кардіологічний корпус, 2 Поверх

Телефон: +380 67 303 9549

Графік роботи:
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 12.00
Нд: вихідний

зв'язатись з нами